Cadillac to specjalna konstrukcja, która pozwala na wielopoziomowe ćwiczenia, dzięki którym nasze ciało staje się bardziej elastyczne, zwinne oraz silne. Zbudowany jest z drewna i metalu, a na nim umieszczone są drabinki, paski, liny, sprężyny i wiele innych akcesoriów, które pozwalają na różne rodzaje ćwiczeń.

Dlaczego tancerze tak bardzo kochają tę maszynę? Ponieważ pozwala im na maksymalne wykorzystanie swojego potencjału wychodząc poza standardowe ruchy, a dzięki temu uzyskują większą swobodę i precyzję ruchu. Dodatkowo, wspaniale otwiera klatkę piersiową, co pozytywnie wpływa na oddychanie oraz poprawia postawę ciała.

Historia tworzenia Cadillac jest fascynująca. Maszyna została stworzona przez Josefa Pilatesa, który jako dziecko cierpiał na choroby układu oddechowego, astmę i reumatyzm. Dzięki regularnym ćwiczeniom i pracy nad swoim ciałem, udało mu się wyleczyć. W swojej pracy jako trener, zauważył, że wiele osób korzystających z jego metody wymagało mniejszego lub większego wsparcia, dlatego stworzył specjalną maszynę, która pozwoliła na jeszcze bardziej zindywidualizowane podejście do pracy z ciałem.

Dlatego zachęcam Was, abyście spróbowali swoich sił na Cadillaku w Trueno Studio Pilates. Bądźcie czuli i troszczcie się o swoje zdrowie, a korzyści, jakie przyniesie Wam ta maszyna, będą na pewno nieocenione.