Reformer system Ćwiczeń opracowanych przez Josefa Pilates ma na celu poprawić nasza kondycje, koordynację, stabilizację, wzmocnić mięśnie, poprawić postawę ciała i uczynić ciało bardziej elastycznym.

Regularne treningi na reformerze oferowane w Trueno Studio Pilates, przyniosą Ci wiele korzyści dla zdrowia.

Wzmocnienie mięśni – reformer skutecznie angażuje wszelki Partie grup mięśniowych. Ruchoma Platforma pozwala w pełni zaangażować mięśnie brzucha, pośladków, nóg, ramion i pleców.

Poprawa elastyczności – ćwiczenia na reformerze zwiększają zakres ruchu stawów i mięśni, co przekłada się na poprawę elastyczności ciała.

Ujędrnienie sylwetki

Poprawa postawy ciała – regularna praktyka ćwiczeń na reformerze pomaga wyrównać postawę ciała, unikając tym samym bólu pleców i sztywności mięśni

Praca na reformerze połączona wraz z systemem oddechowym pomaga odprężyć ciało ale przede wszystkim rozciągnąć nasze przestrzenie międzyżebrowe.

Sprzęt pozwalający zwiększyć zakresy ruchu po operacjach i zabiegach

Reformer to urządzenie do ćwiczenia, stworzone przez Josefa Pilatesa w latach 20. XX wieku. Składa się z platformy, którą można poruszać po prowadnicach, lin(pasków) i sprężyn, które stanowią opór dla ćwiczącego. Box stosowanego jako long lub short box, jump box.Dzięki temu reformer Pumożliwia różne rodzaje ćwiczeń na różnych płaszczyznach ruchu, w różnych momentach po zabiegach jak również na codzień by przywrócić naszemu ciału młodość i ruchomość.